Meziříčská ZUŠ otevřela nové taneční centrum

Datum: 07.10.2011
Přestřižení pásky se ujaly zleva Denisa Vašíčková (vedoucí taneční skupiny D-Company), Yvona Wojaczková (ředitelka ZUŠ), Jitka Valachová (před více jak 40 lety zakládala taneční obor pod ZUŠ) a Irena Stolařová (vedoucí taneční skupiny ANERI)., 350x257, 69.86 KBPřestřižení pásky se ujaly zleva Denisa Vašíčková (vedoucí taneční skupiny D-Company), Yvona Wojaczková (ředitelka ZUŠ), Jitka Valachová (před více jak 40 lety zakládala taneční obor pod ZUŠ) a Irena Stolařová (vedoucí taneční skupiny ANERI).
Bývalá plavecká škola na ulici Vodní se v průběhu tří měsíců proměnila k nepoznání. Místo plaveckých drah podlaha pokrytá speciálním tanečním povrchem, nespočetné množství kachliček na stěnách nahrazeno zrcadly. Prostor, do kterého se nebude vstupovat v plavkách, ale v tanečním oblečení. V hlavní roli? Nové taneční centrum, které dnes slavnostním způsobem otevřela zdejší Základní umělecká škola Alfréda Radoka (ZUŠ).

Myšlenka přeměny nevyužívané plavecké školy v taneční sál se zrodila v hlavě ředitelky ZUŠ Valašské Meziříčí Yvony Wojaczkové teprve před půl rokem. „Dlouhodobě jsme zápasili s problémem najít vhodný prostor ve Valašském Meziříčí, který by vyhovoval výuce tance a potřebám několika tanečních skupin, jež při naší škole působí. Tak nás napadlo využít prostorů zrušeného plaveckého bazénu na Vodní ulici.“
Nové taneční centrum budou užívat nejen žáci tanečního oboru ZUŠ a členové několika meziříčských tanečních skupin, ale k dispozici bude i široké veřejnosti v rámci řady pohybových komerčních hodin.
Akce byla finančně náročná, nebylo tedy jen v silách umělecké školy ji zrealizovat. „Tento úžasný sál vznikl za finanční pomoci našich sponzorů a dalších subjektů,“ konstatovala ředitelka ZUŠ. Právě podpora společnosti Kraft Foods CR byla prvním impulsem k zahájení rekonstrukce. „Jednou z priorit společnosti Kraft Foods je podpora zdravého životního stylu. Rozhodli jsme se projekt podpořit i z toho důvodu, že taneční centrum bude využitelné pro širokou veřejnost,“ podotkla ředitelka společnosti Jarmila Mekinová. Nejen sponzoři, ale také vstřícnost ze stran Zlínského kraje, Města Valašské Meziříčí a ředitelky Základní školy a Mateřské školy Křižná paní Chytilové přispěla k tomu, že se už v pondělí 10. října zaplní sál malými i velkými milovníky tance.
„Chtěla bych tímto poděkovat všem, včetně tanečníků a jejich rodičů, kteří se celé léto snažili, abychom mohli již v tomto školním roce vyučovat v nových prostorách. Zvláštní poděkování však patří společnostem DEZA a. s., která naši školu podporuje již dlouhodobě, a Kraft Foods CR s. r. o.,“ uzavřela Yvona Wojaczková.
 

Tato budova na ulici Vodní ukrývá nové taneční centrum (800x537, 62.82 KB)
V první choreografii s názvem Mysl nikdy nespí se v tanečním sále představili tanečníci skupiny D-Company (800x537, 38.26 KB)
Choreografie Mysl nikdy nespí (800x537, 54.77 KB)
DSC_0377.JPG (800x537, 45.40 KB)
DSC_0396.JPG (800x537, 45.15 KB)
Vystoupení taneční skupiny ANERI (800x537, 37.99 KB)
V aerobikové vystoupení se představily svěřenkyně Dagmar Dreslerové (800x537, 40.36 KB)
Slavnostní otevření tanečního centra si nenechalo ujít na 60 lidí (800x537, 40.61 KB)

Realizace Dat Internet, a.s. • systém Windmill 4.0
S problémy nebo dotazy se můžete obrátit na webmastera. Prohlášení o přístupnosti.